PRYMAS WYSZYŃSKI i MT 5,14 NA FESTIWALU KINO Z DUSZĄ

Festiwal Kino z duszą oprócz wielu interesujących filmów z zakresu religii czy duchowości, miał swój prymasowski dzień. Czwartkowe przedpołudnie festiwalu spędziliśmy na filmowej opowieści o kardynale Stefanie Wyszyńskim. Mieliśmy okazję obejrzeć trzy produkcje dokumentalne o postaci i życiu prymasa:  „Jako w niebie, tak i w Komańczy”, reż. Maciej Wójcik, Bogdan Miszczak, „Milenium kontra Tysiąclecie” reż. Piotr Kuciński oraz „Zawód: prymas Polski”, reż. Anna T. Pietraszek.

Dopełnieniem tego dnia były wspomnienia świadka posługi kardynała Stefana Wyszyńskiego – Anny Rastawickiej, ale także zaprezentowanie Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, miejsca, które daję okazję, zwłaszcza młodym osobom, poznać prymasa Stefana Wyszyńskiego. Dr Justyna Majewska, zatępca kierownika działu muzealnego Mt 5,14, opowiedziała o trwających pracach w muzeum i zachęciła do odwiedzania go już w nowy roku.

Kino z duszą 1

Kino z duszą 5