MT 5, 14 WŁĄCZA SIĘ W OBCHODY 75.ROCZNICY WYBUCHU POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

BĘDZIESZ MIŁOWAŁ!

Mt 5 , 14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego wraz z Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy, Muzeum Powstania Warszawskiego, Związkiem Harcerstwa Polskiego, Związkiem Harcerzy Rzeczypospolitej oraz Stowarzyszeniem Harcerskim włącza się w tegoroczne obchody 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

1 sierpnia od godz. 10.00 do 14.00  stu harcerzy z całej Polski będzie pełnić wartę przy pomniku Prymasa Stefana Wyszyńskiego przed Kościołem Sióstr Wizytek przy Krakowskim Przedmieściu 34 w Warszawie. Harcerze będą również rozdawać mieszkańcom stolicy i turystom ulotki na temat związków kard. Wyszyńskiego z Powstaniem Warszawskim.

O godzinie 10.30 przy pomniku Prymasa Wyszyńskiego zostanie złożony wieniec i zapalony znicz pamięci. W uroczystości weżmie udział J.E. Ks. Kardynał Kazimierz Nycz, który wygłosi okolicznościowe przemówienie.

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w uroczystości!

Artykuł o związkach Prymasa Wyszyńskiego z Powstaniem Warszawskim:

Calosc Bedziesz milowal