Karol Wojtyła i Humanae vitae – promocja książki ks. dr. Pawła S. Gałuszki

Gdzie? 27 listopada o godz. 16 w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski przy skwerze kard. Stefana Wyszyńskiego 6

Dlaczego warto przyjść? W tym roku przypada pięćdziesiąta rocznica wydania encykliki Humanae vitae, która do dziś wyznacza kierunek w podejściu Kościoła do tak ważnych i powszechnych kwestii jak miłość, planowanie rodziny i stosowanie antykoncepcji. Publikacja ta odbiła się szerokim echem i wciąż budzi wiele kontrowersji. Ogromny wkład w przygotowanie tego dokumentu miał arcybiskup krakowski Karol Wojtyła. Ks. Paweł Stanisław Gałuszka wnikliwie prześledził prace jego oraz polskich teologów i stworzył fascynującą – szczególnie dla polskich czytelników – monografię.

To wyjątkowa okazja, by rozprawić się z wątpliwości, jakie często wiążą się z tą tematyką, zadać niewygodne/trudne pytania, wziąć udział w konstruktywnej dyskusji oraz kupić książkę i zdobyć dedykację autora – dyrektora krakowskiego duszpasterstwa rodzin. Książka jest pracą doktorską księdza. Jej promocja, która odbyła się w marcu w Rzymie, spotkała się z ogromnym zaciekawieniem mediów oraz przedstawicieli świata nauki.

Dla kogo? Dla małżeństw, narzeczonych, wszystkich, którym temat życia, rodziny, małżeństwa jest bliski oraz dla studentów i wykładowców – specjalistów od teologii moralnej i historii Kościoła oraz dziennikarzy, którzy komentują i upowszechniają tę tematykę.

Ponadto… Jest to pierwsze wydawnictwo muzeum otwierające serię Na Ścieżkach Prawdy. Tworzą ją przekłady publikacji powstających w Katedrze Karola Wojtyły w Rzymie. Autorzy, polscy i zagraniczni badacze, znawcy nauczania i twórczości polskiego papieża, zgłębiają jego myśl na temat wiary i kultury.

Książkę można zamówić, pisząc mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.