Prezentacja repliki Warszawy, którą jeździł Karol Wojtyła

10 listopada 2018 r. przed bramą główną FSO w 67 rocznicę rozpoczęcia tam produkcji została zaprezentowana replika Warszawy M-20, historycznego auta, którego właścicielem od 1958 r. był Karol Wojtyła. Replikę wykonał Adam Klimek (TVN Turbo) na prośbę Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie. Podczas uroczystości w FSO Maciej Maciejowski członek Zarządu TVN Discovery przekazał kluczyki do auta Marcinowi Adamczewskiemu dyrektorowi Muzeum. Dodatkową niespodzianką było przekazane dowodu rejestracyjnego  do Muzeum przez Marka Schramma, posiadacza oryginalnego auta Wojtyły. 11 listopada 2018 r. TVN Turbo odbyła się premiera dwóch odcinków specjalnych programu „Samochód marzeń: kup i zrób”,czyli jak Adam Klimek buduje replikę jedynego auta, którego właścicielem był Jan Paweł II.

11 listopada 2018 r. można było zobaczyć Warszawę Wojtyły przed Świątynią Opatrzności Bożej w zwiazku z państwowymi uroczystościami na 100 - lecie odzyskania Niepodległości.

Marcin Adamaczewski i Maciej Maciejowski

fot. Julian Wnuk